srbadija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Zadnje teme
» kritike,sugestije, pohvale....
МОЛИТВЕНИК EmptyPon Mar 19, 2012 9:47 pm od delija

» ПАЈО ПОПОВИЋ
МОЛИТВЕНИК EmptyČet Apr 14, 2011 5:51 pm od Admin

» ВОЈВОДА БРАНЕ БОГУНОВИЋ
МОЛИТВЕНИК EmptyČet Apr 14, 2011 5:49 pm od Admin

» ВОЈВОДА ПАВЛЕ ЂУРИШИЋ
МОЛИТВЕНИК EmptyČet Apr 14, 2011 5:47 pm od Admin

» Sijekovac kod Broda
МОЛИТВЕНИК EmptyPon Sep 27, 2010 12:20 am od Admin

» Mala Gospojina
МОЛИТВЕНИК EmptyUto Sep 21, 2010 11:17 am od Admin

» Zakletva srpske dobrovoljacke garde
МОЛИТВЕНИК EmptyNed Jul 25, 2010 11:10 pm od Admin

» vicevi :)))))
МОЛИТВЕНИК EmptyPet Jun 11, 2010 11:38 pm od Admin

» КРАТАК ПРЕГЛЕД ИСТОРИЈЕ ЧЕТНИЧКОГ ПОКРЕТА
МОЛИТВЕНИК EmptyČet Maj 27, 2010 9:35 pm od Admin


МОЛИТВЕНИК

Ići dole

МОЛИТВЕНИК Empty МОЛИТВЕНИК

Počalji  miki1389 Pet Apr 02, 2010 10:46 pm

Символ вере

Верујем у једнога Бога Оца, Сведржитеља, Творца неба и земље и свега видљивог и невидљивог.

И у једнога Господа Исуса Христа, Сина Божијег, Јединородног, рођеног од Оца пре свих векова, Светлост од Светлости, Бога истинитог од Бога истинитог, рођеног не створеног, једносуштног Оцу, кроз кога је све постало;

Који је ради нас људи и ради нашега спасења сишао с небеса и оваплотио се од Духа Светог и Марије Дјеве и постао човек;

И Који је распет за нас у време Понтија Пилата, и страдао и погребен;

И Који је васкрсао у трећи дан по Писму;

И Који се узнео на небеса и седи с десне стране Оца;

И Који ће опет доћи са славом да суди живима и мртвима, и Његовом Царству неће бити краја.

И у Духа Светог, Господа, Животворног, Који од Оца исходи, Који се заједно са Оцем и Сином обожава и слави, Који је говорио кроз пророке.

У једну, свету, саборну и апостолску Цркву.

Исповедам једно крштење за отпуштење грехова.

Чекам васкрсење мртвих.

И живот будућег века. Амин.


Псалам 50

Помилуј ме, Боже, по великој милости Својој и по обиљу милосрђа Свога очисти безакоње моје. Опери ме добро од безакоња мога и од греха мога очисти ме. Јер безакоње своје ја знам и грех је мој стално преда мном. Теби јединоме сагреших, и зло пред Тобом учиних, а Ти си праведан у речима Својим и чист у суду Своме. Гле, у безакоњима се зачех и у гресима роди ме мати моја. Гле, истину љубиш, и јављаш ми непознатости и тајности премудрости Своје. Покропи ме исопом и очистићу се; умиј ме и бићу бељи од снега. Дај ми да слушам радост и весеље, да се прену кости потрвене. Одврати Лице Своје од грехова мојих, и сва безакоња моја очисти. Срце чисто сагради у мени, Боже, и дух бодар обнови у утроби мојој. Не одгурни ме од Лица Твога, и Духа Твога Светог не одузми од мене. Дај ми радост спасења Твога, и духом владалачким утврди ме. Научићу безаконике путевима Твојим, и безбожници ће се обратити Теби. Избави ме од крви, Боже, Боже спасења мога; обрадоваће се језик мој правди Твојој. Господе, отвори уста моја и она ће казивати славу Твоју. Јер да си хтео жртве, ја бих Ти принео; за жртве паљенице не мариш. Жртва је Богу дух скрушен; срце скрушено и смерно Бог неће одбацити. По доброти Својој, Господе, чини добро Сиону, и нека се подигну зидови јерусалимски. Тада ће ти бити миле жртве правде, приноси и жртве паљенице. Тада ће метати на жртвеник Твој теоце.

Свакодневна Молитва

Господе дај ми да мирно примим све што ми донесе данашњи дан, и да се потпуно предам Твојој светој вољи. Упућуј ме и помажи свакога часа у току овога дана. Било какве вести да добијем, научи ме да их примим мирно и с чврстим уверењем да све бива по Твојој светој вољи. Управљај мојим мислима и осећањима и у свим делима и речима. Не допусти да у непредвиђеним случајевима заборавим да све долази од Тебе. Научи ме да се правилно односим према својим родитељима и својим ближњима, да никог не разгњевим и ожалостим. Господе дај ми снаге да поднесем замор данашњег дана и све што се у току дана догоди. Управљај мојом вољом и научи ме да се молим, да верујем, да се надам, да трпим, да праштам и волим. Амин.

Молитва Пресветој Богородици у невољи и потиштености

Преподобна Царице моја, Пресвета надо моја, уточиште сиротих, заштитнице путника, помоћнице онима који су у беди и заштито оних које злостављају. Види моју невољу, види моју муку. Са свих страна сам опкољен искушењем, а нема никог да ме брани, Ти ми сама помогни јер сам немоћан. Нахрани ме као странца, упута ме као заблуделог, излечи ме и спаси као безнадежног. Немам друге помоћи ни друге заштите, ни утехе осим Тебе, о, Мајко свих невољних и оптерећених. Стога, погледај на мене грешног и потиштеног, закрили ме Пресветим покровом својим да бих се избавио од зала која су ме опколила и ја ћу увек славити преславно име Твоје. Амин!

Поздрав Богородици

Богородице Дјево, радуј се, благодатна Маријо! Господ је с тобом. Благословена си ти међу женама, и благословен је плод утробе твоје, Јер си родила Спаситеља душама нашим.

Јутарња Молитва

Уставши од сна, благодарим Ти, Света Тројице, што се због своје велике доброте и дуготрпељивости ниси разљутила на мене ленога и грешнога, нити ме погубила због безакоња мојих, него си показала Своје уобичајено човекољубље и подигла мене који сам лежао несвесно, да Ти јутрењујем и славим моћ Твоју. И сада просвети моје духовне очи, отвори моја уста да се поучавам речима твојим и разумем заповести Твоје и творим вољу Твоју и певам Теби у срдачном исповедању и славим пресвето име Твоје, Оца и Сина и Светога Духа, сада и увек и у векове векова. Амин.

Вечерња Молитва

Боже вечни и Царе сваког створења који си ме удостојио да доживим до овога часа, опрости ми грехе које учиних овога дана делом, речју и мислима. И очисти Господе, смирену душу моју од сваке прљавштине тела и духа. И дај ми, Господе, да ми сан ове ноћи прође у миру да бих уставши са скромне постеље, угађао пресветом имену Твом, у све дане живота мога, и победио све телесне и бестелесне непријатеље који војују на мене. И избави ме, Господе, од сујетних помисли и рђавих жеља које ме прљају. Јер је Твоје царство, и сила, и слава Оца и Сина и Светога Духа, сада и увек у векове векова. Амин.

Молитва Анђелу Чувару

Анђеле Христов, чувару мој свети, и заштитниче душе и тела мога, опрости ми све што сагреших у данашњи дан, и избави ме од свакога непријатељског ми противника да не бих никаквим грехом разгњевио Бога мог, но моли се за мене грешног и недостојног слугу да ме покажеш достојна доброте и милости Свесвете Тројице, и матере Господа мога Исуса Христа, и свих Светих. Амин.

Молитва пред Свето Причешће

Верујем, Господе, и исповедам да си Ти заиста Христос, Син Бога живога, Који си дошао у свет да грешнике спасеш, од којих сам први ја. Још вјерујем да је ово само пречисто Тело Твоје, и ова сама пречасна Крв Твоја. Стога Ти се молим: помилуј ме, и опрости ми сагрешења моја хотимична и нехотимична, учињена речју и делом, свесно и несвесно, и удостој ме да се неосуђено причестим пречистим тајнама Твојим на отпуштање грехова и на живот вечни. Прими ме данас, Сине Божији, за причасника Тајне Вечере Твоје, јер нећу казати Тајну непријатељима Твојим, нити ћу Ти дати целив као Јуда, већ као покајани разбојник исповедам Те: сети ме се Господе, у Царству Твоме. Да ми причешћивање Твојим Светим Тајнама, Господе, не буде на суд или осуду, него на исцељење душе и тела. Амин.

Молитва после Светог Причешћа

Твоје свето Тело, Господе Исусе Христе Боже наш, нека ми буде на живот вечни, и пречасна крв Твоја на отпуштење грехова. Нека ми ово причешће буде на радост, здравље и весеље; и на Твом страшном другом доласку удостоји ме грешника да станем с десне стране славе Твоје, заступништвом пречисте Матере Твоје и свих светих твојих.

miki1389

Broj poruka : 108
Datum upisa : 20.03.2010
Godina : 31
Lokacija : TESLIĆ

Nazad na vrh Ići dole

МОЛИТВЕНИК Empty Молитва за међусобни мир

Počalji  miki1389 Pet Apr 02, 2010 10:47 pm

Молитва за међусобни мир

Господе Боже добри, ослободи нас од магле грехова, па нам дај мир Твој и сачувај народ свој у једнодушности. Искорени из нас мржњу и завист, и све остале страсти које нарушавају братску љубав – усрдно Те молимо, омилуј се.

miki1389

Broj poruka : 108
Datum upisa : 20.03.2010
Godina : 31
Lokacija : TESLIĆ

Nazad na vrh Ići dole

МОЛИТВЕНИК Empty Молитва пре учења

Počalji  miki1389 Pet Apr 02, 2010 10:47 pm

Молитва пре учења

Свеблаги Господе, пошаљи нам благодат Твог Светог Духа да оснажи наше духовне силе, да би пазећи на учење које нам се предаје порасли Теби, нашем Творцу на славу, родитељима нашим на радост, а Цркви и отаџбини нашој на корист.

miki1389

Broj poruka : 108
Datum upisa : 20.03.2010
Godina : 31
Lokacija : TESLIĆ

Nazad na vrh Ići dole

МОЛИТВЕНИК Empty Молитва после учења

Počalji  miki1389 Pet Apr 02, 2010 10:48 pm

Молитва после учења

Благодаримо Ти, Творче, што си нас удостојио Твоје благодати те смо примили учење. Благослови наше старешине, родитеље и учитеље који нас воде познању добра, и дај нам силу и моћ да продужимо ово учење.

miki1389

Broj poruka : 108
Datum upisa : 20.03.2010
Godina : 31
Lokacija : TESLIĆ

Nazad na vrh Ići dole

МОЛИТВЕНИК Empty Молитва пре доручка

Počalji  miki1389 Pet Apr 02, 2010 10:49 pm

Молитва пре доручка

У име Оца и Сина и Светога Духа. Пресвета Тројице, помилуј нас; Господе, очисти грехе наше; Владико, опрости безакоња наша; Свети, посети и исцели немоћи наше, имена Твога ради.

miki1389

Broj poruka : 108
Datum upisa : 20.03.2010
Godina : 31
Lokacija : TESLIĆ

Nazad na vrh Ići dole

МОЛИТВЕНИК Empty Молитва после доручка

Počalji  miki1389 Pet Apr 02, 2010 10:50 pm

Молитва после доручка

Достојно је ваистину да блаженом зовемо Тебе, Богородицу, увек блажену и свебеспрекорну, и Матер Бога нашега. Часнију од Херувима и неупоредиво славнију од Серафима; Тебе што Бога Логоса (Слова) непорочно роди, ваистину Богородицу, ми те величамо.

Молитвама Светих Отаца наших, Господе Исусе Христе, Боже наш, помилуј нас. Амин.

miki1389

Broj poruka : 108
Datum upisa : 20.03.2010
Godina : 31
Lokacija : TESLIĆ

Nazad na vrh Ići dole

МОЛИТВЕНИК Empty Молитва пре ручка

Počalji  miki1389 Pet Apr 02, 2010 10:50 pm

Молитва пре ручка

У име Оца и Сина и Светога Духа. Оче наш који си на небесима, да се свети име Твоје, да дође Царство Твоје, да буде воља Твоја и на земљи као што је на небу; хлеб наш насушни дај нам данас; и опрости нам дугове наше као што и ми опраштамо дужницима својим; и не уводи нас у искушење, но избави нас од злога.

miki1389

Broj poruka : 108
Datum upisa : 20.03.2010
Godina : 31
Lokacija : TESLIĆ

Nazad na vrh Ići dole

МОЛИТВЕНИК Empty Молитва после ручка

Počalji  miki1389 Pet Apr 02, 2010 10:51 pm

Молитва после ручка

Благодаримо Ти, Христе Боже наш, што си нас нахранио земаљским Твојим добрима. Не лиши нас небеског Царства Твога, већ као што си дошао међу Ученике Твоје и дао им мир Твој, тако дођи и међу нас и спаси нас.

Молитвама Светих Отаца наших Господе Исусе Христе, Боже наш, помилуј нас. Амин.

miki1389

Broj poruka : 108
Datum upisa : 20.03.2010
Godina : 31
Lokacija : TESLIĆ

Nazad na vrh Ići dole

МОЛИТВЕНИК Empty Молитва пре вечере

Počalji  miki1389 Pet Apr 02, 2010 10:51 pm

Молитва пре вечере

У име Оца и Сина и Светога Духа. Јешће убоги и наситиће се, и хвалиће Господа они који Га траже; жива ће бити срца њихова у све векове.

miki1389

Broj poruka : 108
Datum upisa : 20.03.2010
Godina : 31
Lokacija : TESLIĆ

Nazad na vrh Ići dole

МОЛИТВЕНИК Empty Молитва после вечере

Počalji  miki1389 Pet Apr 02, 2010 10:52 pm

Молитва после вечере

Богородице Дјево, утроба је Твоја постала света Трпеза на којој се налази небески Хлеб, Христос Бог наш; ко од Њега једе не умире, као што је рекао Он, Хранитељ свих.

Молитвама Светих Отаца наших, Господе Исусе Христе, Боже наш, помилуј нас. Амин.

miki1389

Broj poruka : 108
Datum upisa : 20.03.2010
Godina : 31
Lokacija : TESLIĆ

Nazad na vrh Ići dole

МОЛИТВЕНИК Empty Десет Божијих Заповести

Počalji  miki1389 Pet Apr 02, 2010 10:52 pm

Десет Божијих Заповести

1. Ја сам Господ Бог Твој, немој имати других богова осим мене,

2. Не прави себи идола нити каква лика, немој им се клањати нити им служити.

3. Не узимај узалуд имена Господа Бога свога.

4. Сећај се дана одмора да га светкујеш; шест дана ради и сврши све своје послове, а седми дан је одмор Господу Богу твоме.

5. Поштуј оца свога и матер своју, да ти добро буде и да дуго поживиш на земљи.

6. Не убиј.

7. Не чини прељубе.

8. Не кради.

9 Не сведочи лажно на ближњега свога.

10. Не пожели ништа што је туђе.

miki1389

Broj poruka : 108
Datum upisa : 20.03.2010
Godina : 31
Lokacija : TESLIĆ

Nazad na vrh Ići dole

МОЛИТВЕНИК Empty Две највеће Христове Заповести

Počalji  miki1389 Pet Apr 02, 2010 10:53 pm

Две највеће Христове Заповести

1. Љуби Господа Бога свога свим срце! својим, свом душом својом, свим умом својим и свом снагом својом.

2. Љуби ближњега свога као самога себе.

miki1389

Broj poruka : 108
Datum upisa : 20.03.2010
Godina : 31
Lokacija : TESLIĆ

Nazad na vrh Ići dole

МОЛИТВЕНИК Empty Химна Светом Сави

Počalji  miki1389 Pet Apr 02, 2010 10:53 pm

Химна Светом Сави

1.

Ускликнимо с љубављу

Светитељу Сави

Српске цркве и школе

Светитељској глави.

Тамо венци тамо слава

Где наш српски пастир Сава.

Појте му Срби,

Песму и утројте!

2.

Благодарна Србијо,

Пуна си љубави

Према своме пастиру

Светитељу Сави.

Цело Српство слави славу

Свога оца Светог Саву.

Појте му Срби,

Песму и утројте!

3.

С неба шаље благослов

Свети отац Сава

Са свих страна сви Срби

С мора и Дунава.

К небу главе подигните

Саву тамо угледајте.

Саву српску славу,

пред престолом Творца!

4.

Да се српска сва срца

С тобом уједине,

Сунце мира, љубави,

Да нам свима сине,

Да живимо сви у слози,

Свети Саво, ти помози,

Почуј глас свог рода,

српскога народа!

5.

Пет векова Србин је

У ропству чамио

Светитеља Саве

Име је славио.

Свети Сава Србе воли

И за њих се Богу моли.

Појте му Срби,

Песму и утројте!

miki1389

Broj poruka : 108
Datum upisa : 20.03.2010
Godina : 31
Lokacija : TESLIĆ

Nazad na vrh Ići dole

МОЛИТВЕНИК Empty Српска химна "Боже правде"

Počalji  miki1389 Pet Apr 02, 2010 10:54 pm

Српска химна "Боже правде"

1.

Боже правде, Ти што спасе

Од пропасти до сад нас,

Чуј и од сад наше гласе

И од сад нам буди спас!

Моћном руком води, брани

Будућности српске брод,

Боже спаси, Боже' храни

Српске земље, српски род!

2.

Сложи српску браћу драгу

На свак дичан, славан рад!

Слога биће пораз врагу,

А најјачи српству град!

Нек на српства блиста грани

Братске слоге златан плод,

Боже спаси, Боже, храни

Српске земље, српски род!

3.

Нек на српско ведро чело

Твог не падне гњева гром,

Благослови Србу село,

Поље, њиву, град и дом!

Кад наступе борбе дани,

К победи му води ход,

Боже спаси, Боже храни

Српске земље, српски род!

4.

Из мрачнога сину гроба,

Српске круне нови сјај,

Настало је ново доба,

Нову срећу, Боже дај!

Краљевину српску брани,

Петвековне борбе плод,

Српског краља, Боже, храни

МОЛИ ТИ СЕ СРПСКИ РОД!

miki1389

Broj poruka : 108
Datum upisa : 20.03.2010
Godina : 31
Lokacija : TESLIĆ

Nazad na vrh Ići dole

МОЛИТВЕНИК Empty Re: МОЛИТВЕНИК

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu